Država : Bosna i Hercegovina
Datum upisa : 02.04.2008
E08 Bodovi : 578

Bosna I Hercegovina odmah iza Europskih prvaka Empty
PočaljiNaslov: Bosna I Hercegovina odmah iza Europskih prvaka   Bosna I Hercegovina odmah iza Europskih prvaka Icon_minitimeČet Apr 02, 2009 1:20 am

Bosna I Hercegovina odmah iza Europskih prvaka Slavlje_bih_dzeko_2
Najbolji strijelac kvalifikacija za SP 2010 Edin Džeko s dva pogotka ponovno je presudio Belgijancima.

Stadion: Bilino Polje, Zenica.

Sudija: Vladimir Hrinak (Slovačka).

Strijelci: 1:0 (12.) Edin Džeko, 2:0 (15.) Edin Džeko, 2:1 (87') Gill Swerts.

BiH: Nemanja Supić, Džemal Berberović, Safet Nadarević, Boris Pandža, Emir Spahić, Sanel Jahić, Elvir Rahimić, Samir Muratović, Zvjezdan Misimović, Senijad Ibričić, Edin Džeko.

Belgija: Stijn Stijnen, Axel Witsel, Gill Swerts, Timmy Simons, Vincent Kompany, Moussa Dembele, Gaby Mudingayi, Thomas Vermaelen, Kevin Mirallas, Marouane Fellaini, Wesley Sonck.

20:00
Dobro veče, dobrodošli i ni po kakvu cijenu ne idite nigdje. Znamo da nemate ulaznicu za Bilino Polje, jer bi ste već odavno bili tamo, tako da vam je ovaj tekstualni prenos jedna od opcija za praćenje još jednog dvoboja protiv Belgije.
20:05
Ono što je već sada sigurno je da će večeras na Bilinom Polju biti viđena, tj. već se viđa jedna od najboljih atmosfera od kada u Zenici nastupa naša nogometna reprezentacija.
20:08
Za samu najavu meča dodatne riječi više nisu potrebne jer ako čitate ove redove onda već odavno znate šta našim reprezentativcima znači ovaj meč.
20:10
Ipak, za one koji su poslednjih par dana živili u nekom drugom univerzumu ćemo značaj večerašnjeg meča dočarati upravo izrečenim riječima Ćire Blaževića: Ne d'o Bog da neko sada zaviri u moju dušu, onda bi se prepao za moj život.
20:14
Danas je u našoj kvalifikacionoj utakmici već završena jedna utakmica u kojoj je Estonija sa minimalnih 1:0 bila bolja od Armenije, a jedini gol je bio auto gol Roberta Arzumanyana.
20:18
Ipak, za nas puno bitniji meč je prije desetak minuta počeo na Ali Sami Yen stadionu u Istanbulu gdje Turska dočekuje Španjolsku. I dalje je početnih 0:0, a nadamo se da će evropski prvak vrlo brzo do vodstva.
20:22
Ćiro nije pravio veće promjene tako da će na Bilino Polje istrčati sledećih 11 nogometaša: Nemanja Supić, Džemal Berberović, Safet Nadarević, Boris Pandža, Emir Spahić, Sanel Jahić, Elvir Rahimić, Samir Muratović, Zvjezdan Misimović, Senijad Ibričić, Edin Džeko.
20:25
Dakle jedina promjena u našoj reprezentaciji u odnosu na Genk je izostanak povijeđenog Muslimovića umjesto kojeg je u sastavu oporavljeni Elvir Rahimić.
20:30
Što se Belgijanca tiče, kod njih su u odnosu na prvi meč izvršene tri promjene te su se večeras u početnom sastavu našli Witsel, Mirallas i Kompany.
20:33
Nešto lošije vijesti nam sitžu iz Istanbula gdje je Semih Senturk golom u 26. minuti doveo Tursku u vodstvo tako da su nam u ovom trenutku tri boda još neophodnija.
20:33
Na prepunom Bilinom Polju je prije par minuta počela padati lagana kiša, ali su uslovi za igru i dalje skoro pa savršeni.
20:38
Koliko je navijača ostalo van stadiona dovoljno govori podatak da se u fan zoni montiranoj na Kamberović polju nalazi oko 10 000 gledalaca koji nisu mogli doći do karte za Bilino Polje.
20:39
Ovim trenutcima igrači oba tima, predvođeni glavnim sudijom Vladimirom Hrinakom, izlaze na travnjak Bilinog polja.
20:41
Završeno je intoniranje himni, naše konačno sa tekstom, obje zemlje i sve je spremno za početak ove toliko očekivane utakmice.
1'
Nakon minuta ćutanja za sve nastradale gledaoce na stadionu u Abidžanu, Belgijanci su upravo krenuli sa centra. Želimo puno sreće našim momcima.
4'
Još uvijek bez prve prilike u Zenici, a u Istanbulu je kraj prvog poluvremena. Spomenimo još jednom, Turska vodi sa minimalnih 1:0.
7'
Za sada Belgijanci nešto više u posjedu lopte, dok je na drugoj strani Džeko uhvaćen u ofsajd zamku.
8'
Prvi pokušaj je sa dvadesetak metara imao Misimović, ali lopta završava u rukama Stijna Stijnena.
GOOOOOOOOOOOOO,
EDIN DŽEKOOOOOOOOOOOOO
12'
Ovaj put je 12 minuta trebalo Džeki da zatrese mrežu Belgije nakon što je odlično glavom reagovao na drugoj stativi. Bravo majstore.
15'
Sve fantastično obavljeno i lopta na deset metara servirana Džeki koji je odlično zapucava za svoj drugi gol u samo tri mintua i ukupno sedmi u kvalifikacijama. Treba li napomenuti da je sada Džeko uvjerljivo najboji strijelac u kvalifikacijama?
19'
Nakon otvaranja kakvo se ni zamisliti nije moglo naša reprezentacija nastavlja sa dominacijom i treći gol nikoga ne bi iznenadio.
22'
Ono što treba napomenuti je to da uprkos velikoj euforiji prilikom postizanja oba gola sa tribina Bilinog Polja na travnjak nije uletio ni najmanji komad papira, a kamoli nešto veće.
26'
Belgijanci pokušavaju da konačno naprave nešto više, ali naša poslednja linija i više nego sigurna.
32'
Trenutno period bez većih uzbuđenja, lopta više u nogama Belgijanaca, ali opasnijih prijetnji po naš gol na sreću nema.
34'
Nakon duže vremena nešto opasniji napad naših momaka, ali Džeko nakon ubačaja Berberovića ipak ostaje prenisko.
35'
Belgijanci su izveli korner sa lijeve strane, ali Supić sigurno hvata loptu.
36'
Najozbiljnija prilika za našeg večerašnjeg rivala, ali lopta završava pored Supićeve lijeve stative.
21:25
Dobre vijesti stižu iz Istanbula gdje je Španjolska došla do gola i poravnala na 1:1. Gol za evropskog prvaka je u 62. minuti sa bijele tačke postigao Xabi Alonso.
41'
Džeko još jednom prijeti, ovaj put nesupješno, a nakon toga se Ibričić nalazi u ofsajdu.
45'
Igraće se još jedan minut sudijske nadoknade.
21:32
Kraj za nas fantastičnog prvog poluvremena. Golovima Džeke vodimo sa 2:0, slijedi pauza, a sa nama ponovo budite za desetak minuta.
46'
Počelo je drugo poluvrijeme u Zenici
52'
Slobodan udarac za BiH sa 18 metara iskosa s lijeve strane no udarac Misimovića završava u živom zidu
Žuti karton za Sweertsa
Žuti karton za Misimovića zbog kojeg će morati propustiti narednu utakmicu protiv Armenije. Šteta...
Izlazi Gaby Mudingayi ulazi Tom de Sutter
22:00
Smiješi nam se baraž. Pogotkom Riere u 90. minuti Španjolci dolaze do pobjede protiv Turske na Ali Semi Yen stadionu u Istanbulu.
Zaslužen crveni karton za Axela Witsela nakon grubog starta na Ibričiću
64'
Odlična prilika za Džeku. Udarac sa 7 metara iskosa s lijeve strane zaustavlja belgijski vratar Stijnen.
Žuti karton za Jahića. U nastavku akcije Supić zaustavlja opasan udarac glavom s pet metara.
72'
Vrlo dobar udarac Misimovića sa 25 metara vratar Stijnen odbija u korner.
Belgijski trener Vandereycken je sklon Hazardu. Uveo ga je u igru u mjesto Mirallasa.
Uz ovacije s tribina igru napušta Senijad Ibričić. Umjesto njega na travnjaku je Miralem Pjanić.
80'
Deset minuta do kraja regularnog vremena. Belgijanci su nešto agilniji no bez konkretne prijetnje golu Supića.
Zlatan Bajramović mijenja Samira Muratovića.
GOOL - s igračem manje Belgijance smanjuju na 2:1 u 88. miuti.
Izlazi Sonck ulazi Gillet.
Žuti karton za Nemanju Supića
90'
Četiri minute sudijske nadoknade.
Marko Topić ulazi u igu umjesto dvostrukog strijelca Edina Džeke.
KRAJ - BOSNA I HERCEGOVINA JE POBIJEDILA BELGIJU REZULTATOM 2:1
Nazad na vrh Ići dole
koala
koala

PočaljiNaslov: Re: Bosna I Hercegovina odmah iza Europskih prvaka   Bosna I Hercegovina odmah iza Europskih prvaka Icon_minitimeČet Apr 02, 2009 1:27 am

Bosna I Hercegovina odmah iza Europskih prvaka Ciro_1_4_09Ćiro: Španjolci će ovdje najeb…
Selektor naše reprezentacije, Miroslav Blažević, bio je očekivano zadovoljan nakon druge pobjede nad Belgijom.
Ćiro je prije ove dvije utakmice izjavio kako bi potpisao četiri boda, ali su ga Džeko i društvo obradovali i poklonili mu svih šest.

Nakon utakmice je ispraćen ovacijama s Bilino polja. Ćiro majstore odzvanjalo je Zenicom, a Ćiro se zahvalio optrčavši s igračima pobjednički krug.

Još su četiri utakmice pred nama i ništa nije gotovo. rekao je Blažević, koji je priželjkivao trijumf Turske nad Španjolskom.

Moram priznati da sam priželjkivao pobjedu Turaka. Španjolci su ipak velika klasa što pokazuje podatak da do sada imaju sve pobjede. Vjerujte mi, ovdje će najeb… - u svome stilu priča Ćiro.

E08 Bodovi : 206

I od men sve čestitke i jako se radujem... A Tebi Koala- jarane hvala za ovaj post. 62 62 62 62 62 62 62 62 62 62

E08 Bodovi : 238

PočaljiNaslov: Re: Bosna I Hercegovina odmah iza Europskih prvaka   Bosna I Hercegovina odmah iza Europskih prvaka Icon_minitimeČet Apr 02, 2009 4:02 pm