Država : Bosna i Hercegovina
Datum upisa : 02.04.2008
E08 Bodovi : 578

Bosna i Srbija pokorile Belgiju i Rumuniju Empty
PočaljiNaslov: Bosna i Srbija pokorile Belgiju i Rumuniju   Bosna i Srbija pokorile Belgiju i Rumuniju Icon_minitimeNed Mar 29, 2009 2:27 am

Bosna i Srbija pokorile Belgiju i Rumuniju Bakljada_pandza
Bosna i Srbija pokorile Belgiju i Rumuniju Bbel
Bosna i Srbija pokorile Belgiju i Rumuniju Jahic_2803
Reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je večeras fantastičnu pobjedu u susretu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo protiv Belgije rezultatom 4:2. Izabranici Ćire Blaževića poveli su još u 7. minuti golom Edina Džeke. Belgijanci su izjednačili u 65. minuti. U 75. je pogodio Sanel Jahić za 2:1, a u 80. minuti Bajramović povećao na 3:1. Misimović je pogodio u 86. za 4:1, a Belgijanci smanjili u 90. minuti pogotkom iz penala.
U našoj grupi već je završena jedna utakmica. Estonija i Armenija su remizirale 2:2, dok se od 22 sata igra jedan od najvećih derbija večeri Španija-Turska.

TOK UTAKMICE

Stadion: Cristal Arena (Genk)
Gledatelja: 15.000
Sudac Nikolaj Ivanov (Rusija)
Pomoćnici: Golubev i Semenov (Rusija)

Belgija: Stijnen, Daems, Swerts, Vermaelen, Defour (od 59. Pocognoli), Fellaini, Mudingayi, Simons, De Camargo (od 46. Hazard), Dembele, Sonck.
Izbornik: Rene Vandereycken.

BiH: Supić, Berberović, Ibričić, Spahić (od 60. Mravac), Nadarević, Pandža, Jahić, Muratović, Misimović, Džeko (od 89. Pjanić), Muslimović (od 67. Bajramović).Izbornik: Miroslav Blažević.

Strijelci: 0:1 (7') Edin Džeko, 1:1 (65') Moussa Dembele, 1:2 (74') Sanel Jahić, 1:3 (81') Zlatan Bajramović, 1:4 (86') Zvjezdan Misimović, 2:4 (90') Wesley Sonck (penal)

Bosna i Srbija pokorile Belgiju i Rumuniju Srbija_11_11_08

Velika pobjeda Srbije
Nogometna reprezentacija Srbije je sve bliže plasmanu na Svjetsko prvenstvo nakon što je večeras veoma značajnu pobjedu slavila na gostovanju kod Rumunije koju je savladala sa 3:2.
Čini se da će reprezentacija Rumunije još jednom ostati bez plasmana na Svjetsko prvenstvo jer su njeni nogometaši večeras propustili da priključak za ostalim rivalima u grupi 7 zadrže u meču protiv Srbije. Naime, naš istočni komšija je svog istočnog komšiju u Kostanci savladao sa konačnih 3:2 i tako došao korak bliže plasmanu u Južnu Afriku.

Do prvog gola je Srbija došla već u 17. minuti kada nakon sjajno istrčanog kontra napada Miloš Krasić pogađa stativu Rumuna, ali na odbijenu loptu natrčava Milan Jovanović i dovodi Orlove u vodstvo. I dok Rumuni nisu uspjevali da krunišu svoju dominaciju, Srbiji je minut prije kraja prvog poluvremena vodstvo od 2:0 donio Nemanja Vidić koji odlično reaguje nakon Krasićevog kornera.

S obzirom da poraz sebi nisu smjeli dozvoliti, Rumuni su od prvog minuta nastavka krenuli na sve ili ništa što im se isplatilo već u 50. minuti kada njihov zaostatak smanjuje Ciprian Marica. Ipak, samo devet minuta kasnije novi šok domaćim navijačima donosi Branislav Ivanović koji se sjajno snalazi u gužvi pred golom i golom škaricama povećava na 3:1.

Iako se činilo da je gol Ivanovića u potpunosti presudio domaćima, njima novu nadu u 74. minuti vraća Dorel Stoica sjajnim golom iz slobodnog udarca, ali se ubro ispostavilo da vremena za potpuni povratak Rumuna u meč više nema. Oni su tako sa novim kiksom ostali na samo četiri boda, dok Srbija već sada ima 12 i veliku priliku koju uz povoljan raspored do kraja nikako ne bi smjela propustiti.
Nazad na vrh Ići dole
koala
koala

PočaljiNaslov: Re: Bosna i Srbija pokorile Belgiju i Rumuniju   Bosna i Srbija pokorile Belgiju i Rumuniju Icon_minitimeNed Mar 29, 2009 2:31 am

clap clap clap clap clap clap

Svaka čast objema reprezentacijama koje su pokazale zajedno sa Hrvatskom da je prostor bivše Jugoslavije nepresušan izvor talenata............. radost radost

E08 Bodovi : 238

PočaljiNaslov: Re: Bosna i Srbija pokorile Belgiju i Rumuniju   Bosna i Srbija pokorile Belgiju i Rumuniju Icon_minitimeNed Mar 29, 2009 8:54 pm