ENTER08
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemENTER08 - MainRegistruj seLatest imagesGalerijaPristupi

 

 "Arkan me pitao da li da mi ubije ujaka!"

Ići dole 
AutorPoruka
koala
Administrator
 Administrator
koala


Muški Broj poruka : 8434
Location : BiH
Država : Bosna i Hercegovina
Datum upisa : 02.04.2008
E08 Bodovi : 578

"Arkan me pitao da li da mi ubije ujaka!" Empty
PočaljiNaslov: "Arkan me pitao da li da mi ubije ujaka!"   "Arkan me pitao da li da mi ubije ujaka!" Icon_minitimeČet Maj 21, 2009 1:33 am

"Arkan me pitao da li da mi ubije ujaka!" V18890Siniša Mihajlović: Ujak mi je bio hrvatski general, koji je maltretirao moju majku jer se udala za Srbina. Kada su ga Srbi zarobili, Arkan je tražio da ja odlučim šta da radi sa njim. Presudio sam da i dalje živi...
Srpski fudbalski trener Siniša Mihajlović otkrio je italijanskim novinarima da je tokom rata u bivšoj SFRJ poklonio život rođenom ujaku! Siniša je ispričao da je njegov ujak bio general u hrvatskoj vojsci i da je maltretirao njegovu majku jer je bila udata za Srbina.

Međutim, tokom rata zarobio ga je Željko Ražnatović Arkan, koji je pozvao Sinišu i tražio od njega da odluči o sudbini svog ujaka. Ipak, Mihajlović je rešio da on i dalje živi.

- Ujak je bio hrvatski general. Moju majku je maltretirao jer je bila udata za Srbina. Govorio joj je da je spasla život srpskoj svinji. Međutim, kada su ga zarobili srpski vojnici, zvao me je lično Arkan i rekao mi da želi da se dogovorimo o mom ujaku. Ako dam znak, oni su spremni da ga ubiju. Ipak, odlučio sam da moj ujak živi i dalje, i tako je bilo - objasnio je Mihajlović.

Siniša je ispričao i da mu je prijatelj Hrvat tokom rata sugerisao da što pre napusti Borovo, jer će mu, kao poznatom fudbaleru, sigurno pobiti celu porodicu.

- Jednog dana je u moju kuću došao moj najbolji prijatelj i rekao celoj familiji da moramo što pre da odemo negde. Majka je Hrvatica, ali razlog je bio taj što je otac Srbin. Moj prijatelj je rekao da kao poznati srpski fudbaler ne bih nikako smeo da budem u Borovu. Video sam ga posle rata, kada je Jugoslavija igrala protiv Hrvatske. Pričali smo o svemu što je bilo, a on mi je rekao da nisam imao izbora kada sam otišao, već da sam morao da napustim Borovo. Rekao je da kuća koja je stradala nije važna, bitno je da sam spasao roditelje i sebe, jer bi me u suprotnom ubili - rekao je Mihajlović.

Inače, dojučerašnji trener Bolonje ove detalje iz svog života otkrio je prilikom posete poznatom hercegovačkom svetilištu u Međugorju, koje je na njega ostavilo jak utisak.

- Inače sam vrlo tvrd čovek, ali sam ovde zaplakao nekoliko puta. Kada sam izašao iz prostorije u kojoj je bilo ukazanje Bogorodice, osetio sam slobodu - izjavio je Mihajlović u Međugorju.

On je naglasio da je bio impresioniran susretom s osobom kojoj se ukazala Bogorodica.

- Najviše me je ispunio odlazak „videlici" Mirjani. Čudan je bio osećaj - istakao je Mihajlović, i dodao da će prvom prilikom ponovo da poseti Međugorje sa svojom porodicom, kojoj je ovog puta samo odneo mnogo suvenira - dodao je Mihajlović.

Pomaže deci bez roditelja

Mihajlović je u Međugorje došao s italijanskim humanitarcima, koje je predvodio čuveni novinar Paolo Brosio. Njihov cilj bila je pomoć u izgradnji centra pokojnog pape Jovana Pavla Drugog za decu bez roditelja. Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde javio se Brosiju kada je čuo da Italijan organizuje odlazak u Hercegovinu, jer je želeo da pomogne deci.

Izvor:PRESS
Nazad na vrh Ići dole
 
"Arkan me pitao da li da mi ubije ujaka!"
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Zbog silikona za devojku hteo da ubije majku...
» "Lude" cijene nafte izazvane brojnim faktorima

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
ENTER08 :: Novosti :: Aktuelnosti-
Skoči na:  




Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions