ENTER08
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemENTER08 - MainRegistruj seLatest imagesGalerijaPristupi

 

 Zakon spriječio Dijanu da vozi svoj auto

Ići dole 
AutorPoruka
koala
Administrator
 Administrator
koala


Muški Broj poruka : 8434
Location : BiH
Država : Bosna i Hercegovina
Datum upisa : 02.04.2008
E08 Bodovi : 578

Zakon spriječio Dijanu da vozi svoj auto Empty
PočaljiNaslov: Zakon spriječio Dijanu da vozi svoj auto   Zakon spriječio Dijanu da vozi svoj auto Icon_minitimeUto Mar 17, 2009 3:18 am

Zakon spriječio Dijanu da vozi svoj auto Tesko%20mi%20je%20da%20ga%20gledam%20a%20ne%20smijem%20ga%20vozitiAutomobil nemoguće registrirati zato što je stariji od sedam godina..
Teško bolesna i uz invalidska kolica vezana Dijana Grujičić (24), mještanka Koprivne, naselja između Sanskog Mosta i Oštre Luke, pune dvije godine sanja da sjedne za volan vlastitog automobila koji je na poklon dobila od humanista iz Njemačke.

Prepreka želji u kojoj bi se od Dijanine sreće i svijet zaustavio, nije vozačka dozvola. Uz pohvale instruktora da vozi odlično, dobila ju je vrlo brzo, samo nekoliko mjeseci nakon što je u njeno dvorište parkiran "audi A6" s ugrađenim ručnim komandama za invalidne osobe, o čemu je tada pisao i "Dnevni avaz".

- Problemi su počeli kada je automobil trebalo registrovati. Rekli su da je to nemoguće zato što je stariji od sedam godina... No, vjerovala sam da će neko od onih kojim sam se u međuvremenu obraćala, a moj problem poznat je i Vijeću ministara BiH, shvatiti šta mi to znači - priča Dijana, koja se u svojim nadanjima, kao ni prije dvije godine parkirani "audi", nije pomjerila ni za milimetar.

Želja duga dvije godine

Želja duga dvije godine


Dodaje da je sita obećanja i odgovora u stilu da se strpi i da čeka jer će njen problem biti brzo riješen. Nedavno je svojim humanistima, tokom posjete Koprivni, predložila da automobil vrate u Njemačku.

- Rekli su mi da to ne dolazi u obzir, mada ga ja više ne mogu gledati kako stoji parkiran i propada - kaže Dijana, koja se u običnoj želji da se ne razlikuje od svojih vršnjaka nedavno upisala i na Pravni fakultet u Banjoj Luci.

Studiranje će, nažalost, pričekati. Dijelom zbog teške materijalne situacije u kojoj se nalazi Dijanina porodica, a dijelom i zbog ljudskom razumu neshvatljivog apsurda u kojem se pune dvije godine čeka na rješenje Dijaninog životnog problema.
Nazad na vrh Ići dole
 
Zakon spriječio Dijanu da vozi svoj auto
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
ENTER08 :: Novosti :: Aktuelnosti-
Skoči na:  




Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions