Država : Bosna i Hercegovina
Datum upisa : 02.04.2008
E08 Bodovi : 578

SP 2010: Istorijski remi Srbije Empty
PočaljiNaslov: SP 2010: Istorijski remi Srbije   SP 2010: Istorijski remi Srbije Icon_minitimeČet Sep 10, 2009 1:34 am

SP 2010: Istorijski remi Srbije V146308p0
STADION: Crvene zvezde. Gledalaca: 48.800. Sudija: Roberto Roseti (Italija). Strelci: Milijaš u 13. iz penala i Anri u 31. minutu. Crveni kartoni: Loris u 9. i Lazović u 90. minutu.

SRBIJA: Stojković - Ivanović, Vidić, Luković, Obradović - Stanković, Milijaš (od 71. Kuzmanović), Krasić, Jovanović (od 74. Lazović), Kačar (od 46. Ninković) - Žigić.

FRANCUSKA: Loris - Sanja, Galas, Abidal, Evra - L. Dijara, Tulalan, Gurkuf (od 85. A. Dijara) - Anelka, Anri (od 77. Riberi), Žinjak (od 13. Mandanda).
Moraćemo još da sačekamo: Srbija - Francuska 1:1 (1:1).

"Istorijska utakmica" u Beogradu za epilog nije imala promociju Srbije u učesnika Mondijala. Sledeća prilika za to je 10. oktobra, na istom mestu, a protivnik je Rumunija.

No i posle ovakvog ishoda duela zakazanog za 9. 9. 2009. godine, na prepunom stadionu Crvene zvezde, pero i mastilo su u rukama srpskih fudbalera i selektora Radomira Antića. Upišu li tri boda bilo protiv Rumunije u Beogradu ili u Litvaniji četiri dana kasnije, postaće učesnici Svetskog prvenstva u Južnoj Africi narednog leta.