ENTER08
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemENTER08 - MainRegistruj seLatest imagesGalerijaPristupi

 

 Za pokoru živi sa škorpionima

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
koala
Administrator
 Administrator
koala


Muški Broj poruka : 8434
Location : BiH
Država : Bosna i Hercegovina
Datum upisa : 02.04.2008
E08 Bodovi : 578

Za pokoru živi sa škorpionima Empty
PočaljiNaslov: Za pokoru živi sa škorpionima   Za pokoru živi sa škorpionima Icon_minitimeNed Sep 06, 2009 11:43 pm

Za pokoru živi sa škorpionima Skorpioni_
Suang Puangsri svoju je kuću prilagodio neobičnim kućnim ljubimcima. S njim živi oko 4.600 škorpiona. Kaže da mu je to kazna za godine koje je proveo uzgajajući te životinje i prodavao ih po restoranima. Sada su mu škorpioni najomiljeniji kućni ljubimci, piše Reuters. Bivši prodavač škorpiona uredio je svoj drveni dom tako da bude potpuno prilagođen ljubimcima. Kuća je uređena grančicama i kamenjem, a u nju ulazi veoma malo svjetla, dok je temperatura upravo onakva kakva najviše odgovara njegovim sustanarima.
38-godišnjak je rekao kako želi napraviti nešto dobro za svoje 'prijatelje' kao dio otkupljenja za njihovo ubijanje. 'Bio sam uplašen zbog svojih grijeha, jer sam ih prodavao veoma dugo. Iako sam bio sretan, jer sam imao novac, osjećao sam da patim, jer sam im naudio. Bio sam nesretan kada su patili. Tada sam razmislio i razmišljao sam mnogo o tome što radim, to nije bilo u redu', rekao je Suang.

On i njegovi škorpioni privukli su turiste u Fark Ta, mali gradić u kojem žive, a on sada zarađuje prodavajući izrađene kamene figurice. Iako zarađuje mnogo manje nego kada je restoranima prodavao ukusne škorpione, zadovoljan je kao i njegova obitelj. 'Osjećam se dobro zbog ovoga što radi. Nije mi se sviđalo kada je ubijao škorpione. Nije da ih se bojim, ali ne usudim ih se dirati', rekla je njegova supruga Lampoon Pimzoom.

Da bi održao na životu, Suang škorpione hrani živim insektima, a nakon toga provede sat vremena meditirajući dok oni hodaju po njemu. 'Boljelo me kada su me uboli prvi puta, ali već su me do sada uboli toliko puta da je moje tijelo razvilo imunitet', kaže Suang. Toliko se želi iskupiti za svoj grijeh ubijanja životinja, da škorpione sam otkupljuje od ljudi koji ih žele prodati restoranima. Ipak, nema mjesta da svi prikupljeni škorpioni žive s njim, pa kad ih prikupi previše sa sinom ih odnese natrag u prirodu.
Svevijesti
Nazad na vrh Ići dole
koala
Administrator
 Administrator
koala


Muški Broj poruka : 8434
Location : BiH
Država : Bosna i Hercegovina
Datum upisa : 02.04.2008
E08 Bodovi : 578

Za pokoru živi sa škorpionima Empty
PočaljiNaslov: Re: Za pokoru živi sa škorpionima   Za pokoru živi sa škorpionima Icon_minitimePon Sep 07, 2009 1:53 am

halal vjera Munevera smiješno
Nazad na vrh Ići dole
Helena
Nivo 3
Nivo 3
Helena


Ženski Broj poruka : 1963
Datum upisa : 08.06.2009
E08 Bodovi : 13

Za pokoru živi sa škorpionima Empty
PočaljiNaslov: Re: Za pokoru živi sa škorpionima   Za pokoru živi sa škorpionima Icon_minitimeUto Sep 08, 2009 8:18 pm

nije mu lako
Nazad na vrh Ići dole
beban
Moderator
Moderator
beban


Ženski Broj poruka : 10640
Država : Hrvatska
Datum upisa : 01.09.2008
E08 Bodovi : 181

Za pokoru živi sa škorpionima Empty
PočaljiNaslov: Re: Za pokoru živi sa škorpionima   Za pokoru živi sa škorpionima Icon_minitimeSre Sep 09, 2009 3:23 am

e jes mu fora a ti zivi insekti sa kojima hrani skorpije nisu ziva bica,joj koji bolesnik,ne mozes sacuvati jedan zivot da ne ubijes drugi
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Za pokoru živi sa škorpionima Empty
PočaljiNaslov: Re: Za pokoru živi sa škorpionima   Za pokoru živi sa škorpionima Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Za pokoru živi sa škorpionima
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
ENTER08 :: Novosti :: Aktuelnosti-
Skoči na:  




Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions