ENTER08
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemENTER08 - MainRegistruj seLatest imagesGalerijaPristupi

 

 Bijes vodi u bolest

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
koala
Administrator
 Administrator
koala


Muški Broj poruka : 8434
Location : BiH
Država : Bosna i Hercegovina
Datum upisa : 02.04.2008
E08 Bodovi : 578

Bijes vodi u bolest Empty
PočaljiNaslov: Bijes vodi u bolest   Bijes vodi u bolest Icon_minitimeSre Okt 15, 2008 2:45 am

Bijes vodi u bolest V9764 Iznevjerena očekivanja stvaraju ljutnju, a kada je čovek bijesan, luče se hormoni stresa, koji ga čine agresivnim.
Kada ljudi godinama u sebi sakupljaju bijes i mržnju i ne daju sebi oduška, može doći do depresije ili destruktivnog ponašanja, a u najgorem slučaju i do ozbiljnijih mentalnih poremećaja.

Bijes predstavlja ogroman izvor energije koja mora da se pretvori u zdravu životnu energiju.

Da bi se oslobodili srdžbe, ljudi sa Istoka odskora koriste vazu za urlanje, izviču se u jedan kraj, dok drugi blokira jake tonove da ne bi smetali njihovim komšijama, a taj "obrnuti megafon" im dođe umesto vreće za udaranje.

Postoje ljudi koji jače naginju bijesu, koji nastaje usljed povređenih očekivanja.

Međutim, bijes je jedan od psiholoških faktora rizika za teška oboljenja srca i zato ga treba kontrolisati da ne bi bijes kontrolisao pojedinca, savjetuje bečki psiholog dr Julija Umek. Ona smatra da je, upravo zato što i ljutnja čini život, potrebno razviti odgovarajuće strategije protiv bijesa.

Stručnjaci ukazuju da treba razmisliti ko može da posluži kao primer i koja strategija za savladavanje bijesa može najviše pojedincu da pomogne.

Mehanizmi potiskivanja mogu da blokiraju čovjeka, tako da je korisno duboko udahnuti vazduh, izdahnuti ga, protresti ruke i pomisliti na nešto lepo, jer radovanje unaprijed pomaže duši da savlada nepodnosljiv osećaj bijesa.

Psiholozi smatraju da svako svoja osjećanja treba da podijeli sa nekim i, takođe, preporučuju da se zbijaju šale na temu bijesa svakog pojedinca, jer kada čovek počne da se smije, prolazi i bijes.

U savladavanju bijesa, takođe može pomoći ako se zamisli da je prošla decenija i da se sagleda šta je uzrokovalo bijes, jer se sa te vremenske distance najčešće ispostavi da je uzrok bijesa bio nebitan u odnosu na njegove posledice
Nazad na vrh Ići dole
beban
Moderator
Moderator
beban


Ženski Broj poruka : 10640
Država : Hrvatska
Datum upisa : 01.09.2008
E08 Bodovi : 181

Bijes vodi u bolest Empty
PočaljiNaslov: Re: Bijes vodi u bolest   Bijes vodi u bolest Icon_minitimeSre Okt 15, 2008 4:02 am

ovo je potpuno istinito ja sam se znala iznervirati toliko da nisam mogla govoriti a sada sam naucila disatii to me oducilo malo po malo od bjesa .ja se sad smijem a oko mene pucaju drugi
Nazad na vrh Ići dole
 
Bijes vodi u bolest
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
ENTER08 :: Novosti :: Aktuelnosti-
Skoči na:  




Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions