ENTER08
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemENTER08 - MainRegistruj seLatest imagesGalerijaPristupi

 

 "Drago" i Kežman - tetovažama bliži Bogu

Ići dole 
AutorPoruka
koala
Administrator
 Administrator
koala


Muški Broj poruka : 8434
Location : BiH
Država : Bosna i Hercegovina
Datum upisa : 02.04.2008
E08 Bodovi : 578

"Drago" i Kežman - tetovažama bliži Bogu Empty
PočaljiNaslov: "Drago" i Kežman - tetovažama bliži Bogu   "Drago" i Kežman - tetovažama bliži Bogu Icon_minitimeSre Okt 15, 2008 2:40 am

"Drago" i Kežman - tetovažama bliži Bogu V9801Dvojica srpskih fudbalskih internacionalaca Mateja Kežman i Ivica Dragutinović vode gotovo "mrtvu trku" po broju pobožnih tetovaža na svom telu u odnosu na druge srpske sportiste.
Jedan bivši i jedan sadašnji srpski reprezentativac nisu sami u "šaranju" tela, ta moda traje već duže vreme, ali Kežman i Dragutinović svakako prednjače po broju tetovaža inspirisanih verom u Boga.

Dragutinović je, trenutno, bez premca po broju tetovaža u srpskoj reprezentaciji. Fudbaler Sevilje ima sedam tetovaža na svom telu, ali nije prvi i u svom klubu - više od njega ima Ševanton, tačno 10.

"Planiram da ga uskoro i preteknem, ali ne zbog prestiža, već zbog potrebe. Svaki tatu me čini jačim", kaže Dragutinović za "Alo".

Drago, kako ga zovu svi u Španiji i dosta njih u Srbiji, spada u grupu velikih vernika, pa nije iznenađujuće to što na desnom ramenu ima Isusa Hrista, na levoj nozi Bogorodicu, na leđima pravoslavni krst, dok mu citat "Gospode Isuse Hriste Sine Božiji pomiluj me grešnog" krasi desnu donju podlakticu...

Do pre dve godine, Dragutinović kaže nije imao nijedan tatu, ali da je tada "osetio potrebu da sve bitne stvari u svom životu stavi na telo".

Na slabini ima iscrtana početna slova svog imena i svojih najbližih: V je zbog brata Vujice, M kao majka Milja, R zbog oca Radoja i I kao Ivica.

"Verujem da ću početnim slovima mojih roditelja i brata uskoro pridodati još neko", zagonetan je 33-godišnji fudbaler.

"Tetovaže me baš ispunjavaju u poslednje vreme. Recimo, ova mi je super - pokazuje Ivica na sunce u kojem se nalazi kineski znak koji na srpskom znači - familija", kaže Dragutinović.


KEŽMAN: TETOVAŽE SU MOJ POROK

Opčinjenost tetovažama odavno je poznata za Mateju Kežmana. Njegova pobožnost takođe.

"Tetovaže su nastale čisto iz moje želje. Tražio sam blagoslov da to učinim i dobio sam ga, ali to je delo mojih hirova i strasti, protiv kojih naravno pokušavam da se borim. A, majica je ta koja pronosi pravoslavlje. Ona je moja je potreba i krst koji nosim. Jednostavno, osećam potrebu da uradim tako nešto, i želim da pronosim veru i pravoslavlje kroz svoj posao i sve što radim", rekao je Kežman u jednom ranijem intervjuu, objašnjavajući želju da mu telo bude iscrtano.

Kežman ima istetovirana oba ramena još iz vremena dok je igrao za holandski PSV. Od pre nekoliko godina, na njegovoj levoj podlaktici ćirilicom je ispisano ime njegove kćerke Aleksandre, a ima i istetovirana imena svoje dece Lazara, Jakova i Aleksandre, ali i likove svetaca.

Inače, jedan od onih koji vode po broju tetovaža među javnim ličnostima je takođe jedan fudbaler, doduše bivši - Saša "Đani" Ćurčić. On ih ima 14, a poslednja koju je uradio su usne Anđeline Džoli na svom vratu. Pored lika dalaj-lame, Ćurčić je ranije istetovirao i devojku-anđela, a pored nje je upisao imena roditelja i sestre.
Nazad na vrh Ići dole
 
"Drago" i Kežman - tetovažama bliži Bogu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» "Lude" cijene nafte izazvane brojnim faktorima

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
ENTER08 :: Novosti :: Aktuelnosti-
Skoči na:  




Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions