ENTER08
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemENTER08 - MainRegistruj seLatest imagesGalerijaPristupi

 

 Deda Mraz tamo gde je najpotrebniji

Ići dole 
AutorPoruka
Arrdy II
Administrator
 Administrator
Arrdy II


Muški Broj poruka : 3999
Godina : 33
Location : MNE
Job/hobbies : Web
Država : Crna Gora
Datum upisa : 28.11.2007
E08 Bodovi : 238

Deda Mraz tamo gde je najpotrebniji Empty
PočaljiNaslov: Deda Mraz tamo gde je najpotrebniji   Deda Mraz tamo gde je najpotrebniji Icon_minitimeSre Dec 19, 2007 6:24 pm

Beograd -- Uoči praznika Državna lutrija Srbije i Štark spremili poklone za decu u bolnicama i domovima.

Juče su u paketićima i predstavi za decu "Leteći cirkus Deda Mraza" uživala deca u Specijalnoj bolnici za cerebralnu paralizu i razvojnu neurologiju. Deca obolela od cerebralne i dečije paralize dane u bolnici provode u brojnim aktivnostima. Kao i sva deca, nestrpljivo čekaju poklone i učestvuju u predstavama namenjenim njihovom uzrastu.

"Pošto je priredba trebalo da počne u 11, mi smo decu pripremili već u 9 i oni sede mirno i čekaju, a posle toga, naravno, cepaju se ti pokloni, jedu se slatkiši i upropasti se ručak. Ali, uzbuđenje će da traje danima", kaže Vesna Simonović iz te bolnice.



Prvu u nizu akcija namenjenih deci sa specijalnim potrebama, deci bez roditeljskog staranja i uopšte deci kojoj su pomoć i pažnja naročito tokom novogodišnjih praznika najpotrbnebniji, podržale su Državna lutrija Srbije i Štark.

"Ovoj deci je prijateljstvo, ljubav, nešto što im je najpotrebnije. Mi smo želeli da dođemo, provedemo malo vremena sa njima, da im poželimo srećnu Novu godinu da ih upoznamo. Deca su super i srećna su, raduju se, uživaju u ovome i ja se nadam da ćemo moći još mnogo toga da uradimo za njih", kaže Tijana Anđelić, direktorka Državne lutrije Srbije.

Stela Ćosić, direktorka Štarka, kaže da "kada učinite nekom radost, to je najveća radost za vas". "Koliko smo mi njima ulepšali dan, toliko su oni nama još više", kaže Ćosićeva.

Posle dece u Specijalnoj bolnici, poklon paketiće, novogodišnju predstavu i Deda Mraza dobiće deca u Centru za zaštitu odojčadi, dece i omladine u Zvečanskoj ulici.

Ove godine su Unicef i B92 pokrenuli akciju kako bi se obezbedili paketići i za decu bez roditeljskog staranja i decu ometenu u razvoju. Akciju je podržalo i Ministarstvo za rad i socijalnu politiku, kaže direktorka UNICEF-a u Srbiji Judita Rajhenberg.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.enter08.com
 
Deda Mraz tamo gde je najpotrebniji
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
ENTER08 :: Novosti :: Aktuelnosti-
Skoči na:  




Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions