ENTER08
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemENTER08 - MainRegistruj seLatest imagesGalerijaPristupi

 

 Samo Makedonija ispunila sve uslove

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Arrdy II
Administrator
 Administrator
Arrdy II


Muški Broj poruka : 3999
Godina : 33
Location : MNE
Job/hobbies : Web
Država : Crna Gora
Datum upisa : 28.11.2007
E08 Bodovi : 238

Samo Makedonija ispunila sve uslove Empty
PočaljiNaslov: Samo Makedonija ispunila sve uslove   Samo Makedonija ispunila sve uslove Icon_minitimePet Maj 22, 2009 10:34 pm

Makedonija je potpuno ispunila uslove za ukidanje viza, Srbija i Crna Gora ispunjavaju većinu uslova, zaključila Evropska komisija.



To u svom mesečnom biltenu prenosi Evropska inicijativa za stabilnost, nevladina organizacija koja se bavi analizom procesa evropskih integracija zapadnog Balkana. Izveštaj Evropske komisije je pozitivan po Srbiju, uveren je i ministar policije Ivica Dačić.

Evropska inicijativa za stabilnost podseća da je procena eksperata Evropske komisije doneta posle sveobuhvatne analize u oblasti bezbednosti, kontrole granica, migracija i ljudskih prava.

Analize su pokazale da su, za razliku od Makedonije, koja je ispunila sve uslove, Srbija i Crna Gora ispunile većinu uslova.

Evropska inicijativa za stabilnost (ESI) predviđa tri moguća scenarija za Beograd i Podgoricu: prvi je da vize ipak budu ukinute, čime bi se "odalo priznanje zbog impresivnog napretka koji su obe zemlje napravile".

Drugi scenario bio bi nepovoljan i podrazumevao bi da se sa ukidanjem viza sačeka do ispunjenja svih uslova.

Treće rešenje bila bi neka vrsta kompromisa a podrazumevalo bi da, pre odluke, koja se očekuje krajem jula, bude urađena nova procena stanja na terenu.

Ministar policije Ivica Dačić izjavio je da je izveštaj Evropske komisije o viznoj liberalizaciji pozitivan za Srbiju.

"Izveštaj je u osnovi veoma pozitivan i konstatuje da je Srbija gotovo u svim oblastima koje su predviđene mapom puta postigla veliki napredak, a da bi bili ostvareni još bolji rezultati neophodna je materijalno-tehnička i finansijska opremljenost MUP-a i drugih ministarstva koja se bave tim pitanjima", rekao je Dačić.

On je podsetio da je izveštaj pripremljen na osnovu boravka u Srbiji nekoliko ekspertskih misija Evropske komisije o napretku koji je Srbija ostvarila u ispunjenju mape puta ka viznoj liberalizaciji.

Preostaje, rekao je ministar policije, da države članice daju svoje viđenje tog izveštaja, kako bi kasnije usledio i zvaničan predlog za ukidanje viza građanima Srbije, a njegovo razmatranje očekuje se u narednim mesecima.

U izveštaju stručnjaka Evropske komisije biće potvrđeno da ostale zemlje regiona - BiH i Albanija za sada ne ispunjavaju uslove za ukidanje viza.

izvor: b92
Nazad na vrh Ići dole
http://www.enter08.com
koala
Administrator
 Administrator
koala


Muški Broj poruka : 8434
Location : BiH
Država : Bosna i Hercegovina
Datum upisa : 02.04.2008
E08 Bodovi : 578

Samo Makedonija ispunila sve uslove Empty
PočaljiNaslov: Re: Samo Makedonija ispunila sve uslove   Samo Makedonija ispunila sve uslove Icon_minitimePet Maj 22, 2009 10:37 pm

U izveštaju stručnjaka Evropske komisije biće potvrđeno da ostale zemlje regiona - BiH i Albanija za sada ne ispunjavaju uslove za ukidanje viza.




pogrešma interpretacija od strane b92 smiješno smiješno
načekaćemo se mi svi zajedno smiješno
Nazad na vrh Ići dole
Arrdy II
Administrator
 Administrator
Arrdy II


Muški Broj poruka : 3999
Godina : 33
Location : MNE
Job/hobbies : Web
Država : Crna Gora
Datum upisa : 28.11.2007
E08 Bodovi : 238

Samo Makedonija ispunila sve uslove Empty
PočaljiNaslov: Re: Samo Makedonija ispunila sve uslove   Samo Makedonija ispunila sve uslove Icon_minitimeSub Maj 23, 2009 1:11 am

koala ::
U izveštaju stručnjaka Evropske komisije biće potvrđeno da ostale zemlje regiona - BiH i Albanija za sada ne ispunjavaju uslove za ukidanje viza.


pogrešma interpretacija od strane b92 smiješno smiješno
načekaćemo se mi svi zajedno smiješno


smiješno smiješno

za to si u pravu!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.enter08.com
koala
Administrator
 Administrator
koala


Muški Broj poruka : 8434
Location : BiH
Država : Bosna i Hercegovina
Datum upisa : 02.04.2008
E08 Bodovi : 578

Samo Makedonija ispunila sve uslove Empty
PočaljiNaslov: Re: Samo Makedonija ispunila sve uslove   Samo Makedonija ispunila sve uslove Icon_minitimeSub Maj 23, 2009 2:00 am

eh mooj arrdy da mi ne treba viza gdje bih ja sada bio samo bog zna smiješno
Nazad na vrh Ići dole
Arrdy II
Administrator
 Administrator
Arrdy II


Muški Broj poruka : 3999
Godina : 33
Location : MNE
Job/hobbies : Web
Država : Crna Gora
Datum upisa : 28.11.2007
E08 Bodovi : 238

Samo Makedonija ispunila sve uslove Empty
PočaljiNaslov: Re: Samo Makedonija ispunila sve uslove   Samo Makedonija ispunila sve uslove Icon_minitimeSub Maj 23, 2009 2:12 am

meni ne... Ali kada budem htio da idem bice bezvizni rezim ok

to se naprosto zove >> NEPRAVDA! whistling
Nazad na vrh Ići dole
http://www.enter08.com
koala
Administrator
 Administrator
koala


Muški Broj poruka : 8434
Location : BiH
Država : Bosna i Hercegovina
Datum upisa : 02.04.2008
E08 Bodovi : 578

Samo Makedonija ispunila sve uslove Empty
PočaljiNaslov: Re: Samo Makedonija ispunila sve uslove   Samo Makedonija ispunila sve uslove Icon_minitimeSub Maj 23, 2009 2:14 am

Arrdy II ::
meni ne... Ali kada budem htio da idem bice bezvizni rezim ok

to se naprosto zove >> NEPRAVDA! whistling
smiješno smiješno smiješno smiješno smiješno smiješno


a znaš li da u nadi nekada i cijeli život prođe smiješno smiješno
Nazad na vrh Ići dole
Arrdy II
Administrator
 Administrator
Arrdy II


Muški Broj poruka : 3999
Godina : 33
Location : MNE
Job/hobbies : Web
Država : Crna Gora
Datum upisa : 28.11.2007
E08 Bodovi : 238

Samo Makedonija ispunila sve uslove Empty
PočaljiNaslov: Re: Samo Makedonija ispunila sve uslove   Samo Makedonija ispunila sve uslove Icon_minitimeSub Maj 23, 2009 1:50 pm

koala ::
Arrdy II ::
meni ne... Ali kada budem htio da idem bice bezvizni rezim ok

to se naprosto zove >> NEPRAVDA! whistling
smiješno smiješno smiješno smiješno smiješno smiješno


a znaš li da u nadi nekada i cijeli život prođe smiješno smiješno

znam... svi se mi nadamo necemu, ali je to uvijek po strani... Ako dodje OK, ako ne ZIVOT IDE DALjE
Nazad na vrh Ići dole
http://www.enter08.com
Sponsored content





Samo Makedonija ispunila sve uslove Empty
PočaljiNaslov: Re: Samo Makedonija ispunila sve uslove   Samo Makedonija ispunila sve uslove Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Samo Makedonija ispunila sve uslove
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Makedonija- potonuo brod - 15 Mrtvih
» Nakon Crne Gore Makedonija priznala nezavisnost Kosova
» Paris Hilton ima samo pet bliskih prijatelja
» Avionske karte poskupljuju, ali samo za - debele?!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
ENTER08 :: Novosti :: Aktuelnosti-
Skoči na:  




Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions